Annesayfa / Turşu Tarifleri / Yeşil Top Biber Turşusu Tarifi

Yeşil Top Biber Turşusu Tarifi

Yeşil Top Biber Turşusu Tarifi

Yeşil Top Biber Turşusu Tarifi, kış hazırlıklarını bitirmediyseniz bu turşuyu da listenize ekleyin. Bol acılı yeşil top biberi acı sevenler mutlaka denesin. Yeşil Top Biber Turşusu Tarifi yapılışı ve malzeme listesini sizlerle paylaşıyorum.

Malzemeler

1 kg acı, yeşil top biber

1 baş sarımsak

3 sb üzüm sirkesi

2 yk nohut

3 yk iri tuz

Yeteri kadar içme suyu

Yapılışı

Yeşil top biberlerimizi yıkayıp süzdürüyoruz. Saplarını kesip kenarlarından çizik atıyoruz. Daha sonra yıkanmış olan nohutlarımızı kavanozlarımızın tabanına paylaştırıyoruz. Üzerine top biberleri ve sarımsak dişlerini koyarak dolduruyoruz. Küçük bir sürahiye sirke ve tuzu ilave ediyoruz. Tuz eriyene kadar karıştırıp tuzlu sirkeyi kavanozlara paylaştırıyoruz.

Daha sonra kavanozlar dolana kadar içme suyu ilave edip kavanozların kapağını kapatıyoruz. Daha sonra iyice çalkalayıp serin ve karanlık bir yere bırakıyoruz. 3 hafta bekletiyoruz. 1. haftada kontrol ederek suyu azalan kavanozlarımızın üzerine gerekirse su ilave ediyoruz. 3. haftadan sonra turşularımız hazırdır. Afiyet olsun.

Evimin Yemekleri – Birbirinden güzel yemek tarifleri, soğuk sıcak içecek tarifleri, tatlı tarifleri bu kanalda. Sağlıklı doğal malzemelerle hazırlanmış kolay ve pratik yemek tarifleri. Tatlılar, soğuk ve sıcak içecekler birbirinden güzel et yemekleri bu kanalda abone olmayı unutmayın. Sosyal medya hesaplarımın linklerini de aşağıda paylaştım. Hepinizi bekliyorum. Sevgilerimle…

https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

Sizde tarif gönderin ! 🙂

Facebook sayfamızdan, web sitemizin sende tarif gönder bölümünden bize tariflerinizi gönderirseniz mutfağınızın güzel lezzetlerini sizlerin adına paylaşabiliriz.

Değerlendir.

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Saç Sorunlarına Doğal Çözüm

Saç Sorunlarına Doğal Çözüm Saç Sorunlarına Doğal Çözüm hint yağı bitkisinde. Hint yağı bitkisi nedir? …