Annesayfa / Hamur İşleri / Yaş Yufka Tarifi

Yaş Yufka Tarifi

Yaş Yufka Tarifi

Yaş Yufka Tarifi – Evde Yufka Nasıl Yapılır, Evde Yufka nasıl açılır, en güzel yufka tarifleri, yufka nasıl yapılır, yufka açmanın püf noktaları nelerdir, diyorsanız bu videomuzu mutlaka izleyin.

Yaş Yufka Malzemeleri

Göz kararı kadar un

Bir tutam tuz

Yeteri kadar su

Yapılışı

Unu karıştırma kabına alıyoruz. Bir tutam tuz ekleyip yeteri kadar su ekleyip yoğuruyoruz. Kulak memesi yumuşaklığında ele yapışmayan bir hamur elde ettikten sonra 5-6 dakika kadar yoğurmaya devam ediyoruz. Tamamen ele yapışmayan bir hamur elde ettikten sonra hamurumuzdan bezeler koparıyoruz. Bezeleri yuvarlayıp unlayıp oklava yardımıyla çevire çevire büyütüp açıyoruz. Tamamen büyüdükten sonra istediğimiz tarife göre gözleme, börek yapıyoruz.

Evimin Yemekleri – Birbirinden güzel yemek, içecek, tatlı tarifleri bu kanalda. Sağlıklı doğal malzemelerle hazırlanmış kolay ve pratik yemek tarifleri. Tatlılar, soğuk ve sıcak içecekler birbirinden güzel et yemekleri bu kanalda abone olmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

Sizde tarif gönderin ! 🙂

Facebook sayfamızdan, web sitemizin sende tarif gönder bölümünden bize tariflerinizi gönderirseniz mutfağınızın güzel lezzetlerini sizlerin adına paylaşabiliriz.

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Deniz Cehri Meyvesinin Faydaları

Deniz Cehri Meyvesinin Faydaları Deniz Cehri Meyvesinin Faydaları nelerdir? Deniz cehri nedir? Nasıl kullanılır? Bir …