Annesayfa / Yemek Tarifleri / Et Yemekleri / Taze Fasulye Tarifi

Taze Fasulye Tarifi

Taze Fasulye Tarifi

Taze Fasulye Tarifi, Taze Fasulye Nasıl Yapılır?  Merhabalar bugün menümüzde taze fasulye ve yanında zerdeçallı bulgur pilavı ve cacık yemeğimiz vardır. Ben  tariflerimi paylaşmaya taze fasulye tarifi ile başlıyorum. Taze fasulye yazları genellikle derin dondurucumuza saklayıp kış boyunca pahalı olduğu dönemde çıkarıp tükettiğimiz güzel bir sebze. Besin değerleri lezzeti ile pazar alış verişlerimizin vazgeçilmez sebzesi taze fasulye. Gelelim taze fasulye yemeğimizin malzemelerine ve yapılışına. Ben patatesli, kıymalı soğanlı olarak yaptım sizler dilerseniz sade olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

 500 gr taze fasulye,

 1 ortaboy patates,

 1 ortaboy kuru soğan,

 150 gr kıyma,

 1 yk salça,

 1 tutam tuz,

 2 yk sıvı yağ,

 5 sb sıcak su,

Taze Fasulye Yemeği Yapılışı,

Taze fasulyelerimizi yıkayıp, taze fasulyelerimizi ayıklıyoruz. İki üç parçaya bölerek taze fasulyelerimizi kıralım. Patates ve soğanlarımızı küçük küpler halinde doğruyoruz. Tenceremize sıvı yağı, taze fasulyeyi, patatesi, soğanı, kıymayı alıyoruz. Ocağın altını açıyoruz. Tenceremizin kapağını kapalı tutuyoruz. Taze fasulyeler ve kıymamız iyice piştikten sonra salçamızı ekliyoruz. Bir kez karıştırıp 5 bardak sıcak suyumuzu ekliyoruz ve sebzeler sıcak suyu çekene kadar pişiriyoruz. Sebzelerimizin yumuşadığını kontrol ettikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Tenceremizin ağzı kapalı şekilde 5 dakika yemeğimizi dinlendiriyoruz. Daha sonra servis tabağına alıp servis ediyoruz. Afiyet olsun… Biz taze fasulyemizi zerdeçallı bulgur pilavı ve cacık ile birlikte menümüze ekledik. Sizlerde bu şekilde bir menü kombin edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pKyg5_Ra4Ww

 

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Kekikli Pamuk Poğaça Tarifi

Kekikli Pamuk Poğaça Tarifi

Kekikli Pamuk Poğaça Tarifi Kekikli Pamuk Poğaça Tarifi, yapılışı, malzemeleri ve videosuyla birlikte sizlerle. Kekikli …