Annesayfa / Hamur İşleri / Sıcak Makarna Tarifi – Makarna Nasıl Yapılır

Sıcak Makarna Tarifi – Makarna Nasıl Yapılır

Sıcak Makarna Tarifi – Makarna Nasıl Yapılır

Sıcak makarna tarifimiz, kolay makarna tarifi arayan ve makarna nasıl yapılır diye sorgulayan öğrencilerimiz, yemek yapmaya yeni başlayanlar, acil ve pratik yemek tarifi arayanlara bu tarifimiz çok uygun. Lezzetli pratik ve doyurucu. Hemen malzemelerini ve yapılışını aktarıyorum.

Malzemeler

Yarım paket boru makarna

4 su bardağı sıcak su

1 yemek kaşığı sulandırılmış domates salçası

1 çay kaşığı kekik ve naneden oluşan baharat.

Sizler arzunuza göre farklı baharatlarda deneyebilirsiniz.

2-3 yemek kaşığı sıvı yağımız var.

Yapılışı

Sıvı yağımızı tencereye alıyoruz. Isıtıyoruz. Makarnamızı kuru olarak döküyoruz. Makarnalarımızı pembeleşene kadar kavuruyoruz. Daha sonra üzerine salça, baharat ve tuzumuzu döküyoruz. Birkaç kez karıştırdıktan sonra 4 su bardağı sıcak suyumuzu döküyoruz ve biraz daha karıştırıyoruz. Makarnalarımız suyunu çekene kadar arasıra karıştırarak pişiriyoruz. Makarnalarımız suyunu çektikten sonra ocağın altını kapatıp servis tabağına alıyoruz. Hemen sofraya koyuyoruz. Çok beklemeye gelmeyen bir tarif yaptıktan sonra hemen yerseniz makarna oturmaz. Bir iki saat bekletildiğinde makarna soğuduğunda biraz oturacaktır. Evimin Yemekleri – Birbirinden güzel yemek, içecek, tatlı tarifleri bu kanalda. Sağlıklı doğal malzemelerle hazırlanmış kolay ve pratik yemek tarifleri. Tatlılar, soğuk ve sıcak içecekler birbirinden güzel et yemekleri bu kanalda abone olmayı unutmayın.

Web adresimiz www.eviminyemekleri.com

Youtube Kanalımız https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Mis Kokulu Vanilyanın Faydaları

Mis Kokulu Vanilyanın Faydaları Mis kokulu vanilyanın faydaları nelerdir, vanilyanın kullanım alanları ve vücudumuza etkisi …