Annesayfa / Patlıcan / Patlıcan Meze

Patlıcan Meze

Patlıcan Meze

Patlıcan Meze tarifi elektrikli tencerede ve normal tencerede kolayca yapabileceğiniz bir tarif. Aşağıda tarifin yapılışını elektrikli tencereye göre veriyorum. Evinizde elektrikli tencere kullanmıyorsanız normal tencereye göre uyarlayabilirsiniz. Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Malzemeler

■ Patlıcan – 350 gr
■ Domates – 250 gr
■ Bitkisel yağ – 50 ml
■ Maydanoz (yeşil) – 15 gr
■ Sarımsak – 5 gr
■ Tuz (isteğe göre)
■ Baharatlar

Yemeğin Yapılışı

Elektrikli tencere için, Patlıcanları ve domatesleri 2,5 cm’lik küpler şeklinde kesin. Sarımsak ve yeşilliği bıçakla ince ince doğrayın. Kestiğiniz patlıcanları 10 dakika suya bırakın, sonra suyu dökün. Çok fonksiyonlu pişiricinin içine ayçiçek yağı dökün. Kapağı kapatmayın. Çok fonksiyonlu pişiricinin çalışma modunu KIZARTMA, pişirme süresini 20 dakika olarak ayarlayın ve “Başlat” tuşuna basın. Geri sayım başladıktan sonra hazneye patlıcanları koyun.

Çalışma modu bitene kadar kapağı kapatmadan hafiften karıştırarak pişirin. “İptal/Isıtma” tuşuna basın. Pişirilen patlıcanları peçeteye koyun ki fazla yağ peçetede kalsın. Çalışma modunu GÜVEÇ pişirme süresini 15 dk olarak ayarlayın. Geri sayım başladıktan sonra hazneye domatesleri koyun. Hafiften karıştırarak pişirin. Program bitmeden 5 dakika önce çok fonksiyonlu pişiricinin içine patlıcanları ve sarımsakları koyun, baharatları ve tuzu ekleyip karıştırın. Çalışma modu bitene kadar kapağı kapatmadan hafiften karıştırarak pişirin. Yemeği yeşillikle süsleyerek servis yapın.

Patlıcan Meze
Patlıcan Meze

Evimin Yemekleri – Birbirinden güzel yemek, içecek, tatlı tarifleri bu kanalda. Sağlıklı doğal malzemelerle hazırlanmış kolay ve pratik yemek tarifleri. Tatlılar, soğuk ve sıcak içecekler birbirinden güzel et yemekleri bu kanalda abone olmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

Sizde tarif gönderin ! 🙂

Facebook sayfamızdan, web sitemizin sende tarif gönder bölümünden bize tariflerinizi gönderirseniz mutfağınızın güzel lezzetlerini sizlerin adına paylaşabiliriz

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Kimyonun Faydaları Nelerdir

Kimyonun Faydaları Nelerdir

Kimyonun Faydaları Nelerdir Kimyonun Faydaları Nelerdir, kimyon nasıl kullanılır, kimyonun içeriği, yetiştiği yerler, kimyon hakkında …