Annesayfa / Kadınca / Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağının Faydaları, Organik kakao yağı nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar, faydaları nelerdir diyorsanız bu yazımızda kakao yağı hakkında sizlerle bilgilerimizi paylaşacağız.

Kakao Yağı,

Kakao yağı kozmetik ve gıda sektöründe kullanılan önemli bir hammaddedir. Organik kakao yağı, Latince adı theobrama cacao L., olan kakao tohumlarının soğuk pres yöntemiyle elde edilmesiyle üretilir. Aminoasitler, A, C, D ve E vitaminleri açısından zengindir. En önemli özelliklerinden biri bronzlaşmayı hızlandırmasıdır. Cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olarak kullanılır. Ciltteki elastikiet ve ton dengesini sağlar. Çatlak oluşumunu önlemede ve çatlak tedavisinde yardımcıdır. Anti-aging özelliği ile de kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Kakao yağı beyaz çikolata yapımında, dondurmaların üzerindeki çıtır çikolataların yapımında kullanılır. Pasta, kek, sos yapımında yardımcı malzeme olarak kullanılır. Gıda sektöründe koku verici olarak da kullanılabilir.

Kakao Yağının Faydaları
Kakao Yağının Faydaları

Her geçen gün büyüyen ailemize katılmak için sosyal medya hesaplarımı, youtube kanalımı abone olarak takip edebilirsiniz. ( Ederseniz sevinirim 🙂  ) Sevgilerimle…

Kadınca Bloğumuz

Youtube Kanalımız https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

 

5 (100%) 1 vote[s]

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Cantık Pide Tarifi

Cantık Pide Tarifi Cantık Pide Tarifi yapılışı ve malzemeleriyle birlikte videolu olarak sizlerle. Bursa ilimizin …