Annesayfa / Hindistan Cevizi / Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları, hindistan cevizi yağı nedir, nasıl kullanılır, nelere şifalıdır, bilimsel olarak hindistan cevizi yağı hakkında bilgi arıyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen size hindistan cevizi yağı hakkında bildiğim bilgilerimi paylaşıyorum.

Hindistan Cevizi Yağı,

Organik hindistan cevizi yağı, latince adı cocos nucifera olan hindistan cevizinden soğuk pres yöntemi ile elde edilmektedir.

Hindistan cevizi yağı E vitamini, provitamin A, polifenoller ve fitositeroller gibi antioksidanlar içerir. Ayrıca içerdiği %50 oranındaki laurik asit sayesinde yüksek kolesterol ve tansiyon gibi problemlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Kuru ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için iyi bir nemlendiricidir. Cilt dökülmesi, sarkma ve cilt buruşmasına karşı kullanılabilir. Antibakteriyel, dermatit ve egzama gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesinde yardımcı olabilir. İçerdiği proteinler sayesinde saçların güçlenerek uzamasına yardımcı olur.

Katı hindistan cevizi yağını yağlı süt ve zeytinyağı ile kaşık yardımıyla karıştırarak kıvamını yumuşatabilir, saçlarınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Bir saat beklettikten sonra saçlarınızı iyice yıkayıp durulayabilirsiniz. Cildinizde kullanımı için ise düzenli olarak yatmadan önce aşağıdan yukarıya doğru cildinize yedirerek sürebilirsiniz. Böylelikle sabaha kadar cildiniz emerek dolgunlaşacaktır.

 

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Her geçen gün büyüyen ailemize katılmak için sosyal medya hesaplarımı, youtube kanalımı abone olarak takip edebilirsiniz. ( Ederseniz sevinirim 🙂  ) Sevgilerimle…

Kadınca Bloğumuz

Youtube Kanalımız https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

5 (100%) 1 vote[s]

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Cantık Pide Tarifi

Cantık Pide Tarifi Cantık Pide Tarifi yapılışı ve malzemeleriyle birlikte videolu olarak sizlerle. Bursa ilimizin …