Annesayfa / Kadınca / Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları konulu bu yazımızda argan yağının muhtevasını, nelere faydalı olduğunu, tıp literatüründeki karşılığından bahsetmek istiyorum.

Argan Yağı,

Argan yağı latince adı Argania spinosa olan argan bitkisinden soğuk pres yöntemi ile elde edilen uçucu bir yağdır. İçeriğinden fenoller, fitosteroller ve yüksek oranda e vitamini sayesinde antioksidan ve antienflamatuvar özelliği mevcuttur. Akne, ekzama, cilt enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir. Antiaging özelliğe sahip olan organik argan yağı cilt ve saçlar için çok güçlü bir nemlendirici olup cilt kırışıklıkları için de kullanılabilir.

Saçınızın ihtiyaç duyduğu miktara göre zeytinyağı ve argan yağı karışımı ile saçınıza banyo öncesi maske yaparak uygulayabilirsiniz. 1/3 argan yağı, 2/3 zeytinyağı ile saçlarınızı yağlayıp bir iki saat bekletip daha sonra saçınıza uygun bir şampuan ile iyice yıkayıp kurulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda saçınızdaki farkı göreceksiniz.

Argan Yağının Faydaları
Argan Yağının Faydaları

Her geçen gün büyüyen ailemize katılmak için sosyal medya hesaplarımı, youtube kanalımı abone olarak takip edebilirsiniz. ( Ederseniz sevinirim 🙂  ) Sevgilerimle…

Kadınca Bloğumuz

Youtube Kanalımız https://www.youtube.com/channel/UCB2h4d1xejb4kfYtgRs2o9w

https://www.eviminyemekleri.com/

https://www.facebook.com/eviminyemekleri/

https://twitter.com/YemekleriEvimin

https://www.instagram.com/evimin.yemekleri/

https://www.tumblr.com/blog/eviminyemekleri

 

hakkında yonetim

Yazarın Diğer Tarifleri

Kumkuat Nedir, faydaları nelerdir?

Kumkuat Nedir, faydaları nelerdir? Kumkuat Nedir, faydaları nelerdir, nasıl tüketilir ve nasıl yetiştirilir, kumkuat hakkında …